Cyryl, kim jesteś?

…znaczy słów kilka o mnie i tym blogu.

W bardzo dużym skrócie – mam na imię Cyryl (ale naprawdę) i lubię chodzić po górach.

W mniej telegraficznym skrócie: nadal mam na imię Cyryl, rocznik 1985. Długo góry traktowałem tylko jako uzupełnienie mojej aktywności turystycznej, która koncentrowała się wokół zupełnie innych zagadnień, jednak wiosną 2019 roku stwierdziłem, że to jest jednak to, co mnie kręci najbardziej i od tego czasu jest to forma odpoczynku, której poświęcam najwięcej energii życiowej.

Na blogu w pierwszej kolejności będę dzielił się foto-relacjami z moich wyjazdów. Większość wycieczek realizuję jako kilku- lub kilkunastodniowe ciągłe przejścia z plecakiem i namiotem. Nieustająco szukam terenów mniej znanych, rzadziej odwiedzanych, w których mogę obcować z przyrodą i naturą samotnie bądź w towarzystwie przyjaciół, bez tłumów turystów i zgiełku.

Coraz bardziej pociągają mnie szlaki długodystansowe, wymagające przynajmniej parutygodniowego ciągłego wysiłku. Moim marzeniem, a zarazem celem, jest odwiedzenie wszystkich pasm karpackich – od A (jak Góry Aninei w Rumunii) do Ż (jak doskonale znany Beskid Żywiecki). W bliższej bądź dalszej przyszłości myślę też nad wędrowaniem dłuższymi szlakami nizinnymi – czas pokaże, co wyjdzie z tych planów…

Mam nadzieję, że moje zdjęcia i wrażenia z wędrówek pozwolą Wam poczuć choć część emocji, które towarzyszyły mi na szlaku!